Shockwawe Therapy (Linear) Tedavisi Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavi, erektil disfonksiyon ve sertleşme sorunu problemi yaşayan erkekler için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil bir tedavi biçimidir. Shockwawe Therapy (Linear) Tedavi ne kadar güvenlidir ve aklınıza takılan tüm soruların cevapları bu yazımızda.

  Öncelikle bilindiği gibi sertleşme sorunu, bir erkeğin tüm uyarılmalarına rağmen cinsel ilişki sırasında sertleşme sağlayamaması ya da sertleşme halini yeterince koruyamaması olarak tanımlanır. Her erkek için hayatlarının bir noktasında bu sorunu yaşayacağını söyleyebiliriz. Hali hazırda birçok erkek bu durumu yaşamakta ve genel olarak bu sorunu görmezden gelmektedir. Bazı erkekler için tedavi seçeneği utanç verici ya da gurur kırıcı olarak görülebilmektedir. Ancak kesinlikle bu durum tedavisiz değildir ve bu durumu utanç verici olarak görmemelidir. Her hastalığın bir tedavisi olduğu gibi sertleşme sorununun da bir tedavisi vardır.

  Sertleşme sorunu oldukça sık rastlanan bir durumdur. 40 yaşın üzerindeki erkeklerin yarısından
  fazlasında değişen derecelerde sertleşme sorunu yaşanmaktadır. Bu rahatsızlıkların çoğunda çeşitli
  tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Siz de bu tip şikayet yaşıyorsanız ”bu sorunda yalnız değilsiniz’’

  Sertleşme sorunu birçok değişik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Psikolojik ya da fiziksel nedenlerle oluşabilir. Çoğu zamanda birden fazla nedene bağlı olarak görülebilir. İlerleyen yaş, beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol kullanımı ya da diyabet, yüksek tansiyon ve damarsal hastalıklar gibi rahatsızlıklar da sertleşme
  sorununa neden olabilir. Günümüzde ilerleyen tanı ve tedavi seçenekleri sayesinde sertleşme sorunu büyük ölçüde tedavi edilebilmektedir.

  Öncelikle yapmanız gereken sertleşme sorununun büyük ölçüde tedavi edilebilir olduğunu bilmelisiniz. Günümüz koşullarında artan stres ortamı ve yorgunlukta bir neden olabilir. Ancak herhangi bir rahatsızlıktan dolayı kullandığınız bir ilaçta bu soruna yol açmış olabilir. Bu nedenle denenmiş tedavilerde sertleşme sorununa çözüm bulunamadıysa başka tedavi alternatifleri sorgulanmalı ve uygulanmalıdır.

  Sertleşme sorunu için alternatif tedavi yöntemleri vardır. Ağız yoluyla alınan ilaçlar, vakum cihazları,
  penis içine enjeksiyon yöntemleri , penis protezi ve en güncel tedavi olan shockwave therapy (LİNEAR)
  uygulaması olarak sıralanabilir. Günümüzde kalıcı olarak yeni nesil cihazlarla tedavi seçeneği oldukça güvenlidir. Shockwawe Therapy (Linear) Tedavi seçeneğini yakından inceleyerek avantajlarını paylaşalım.

  Shockwawe Therapy

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavi Nedir?

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavi, Düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Shockwawe Therapy (Linear) Tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavi seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

  Bugüne kadar, tüm klinik şok dalgası cihazları , tek bir odak noktası üzerinde birleşen şok dalgalı üretmektedir. Sonuç olarak, bir elips şeklinde bir odak tedavi alanı oluşturuldu. Bu yöntem, böbrek taşlarının veya ortopedik durumların tedavisinde yeterli olmuştur. Bununla birlikte, penis ve crura anatomisine etkin bir şekilde optimize etmek için Doğrusal Şok Dalgası Terapi (LSWT) geliştirilmiştir.

  Klasik shockwave cihazlarında şok dalgaları noktasal atışlarla ve uzun süren seanslarla bu tedaviyi sağlamaya çalışırlar. Shockwawe Therapy (Linear) etki ise şok dalgalarını doğrusal düzlem olarak gönderir. Yani dalgalar tüm organ üzerinde etki ederek daha kısa zamanda daha güçlü bir etki oluştururlar. Dünyada sertleşme sorunu için özel tasarlanmış Linear etkili sadece tek bir cihaz bulunmaktadır.

  Unutmayınız ki sertleşme problemi milyonlarca erkeği ilgilendiren bir rahatsızlıktır. Bu utanılacak bir durum
  değil ve günümüzde birçok hasta tedavi edilebilmektedir. Bu konuda hiç çekinmeden doktorunuzla açık açık
  konuşabilirsiniz. Doktorunuz sizin için en uygun tedavi seçeneğini belirleyecektir. Bunun için doktorunuza doğru açık olarak bilgi verilmesi tedavi yüzdesini arttıracaktır. Sertleşme sorunu tedavilerine partnerinde dâhil olması durumunda daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Erkeklerin tedaviye uyumu daha iyi olmaktadır.
  Eğer sizde partnerinizin sertleşme sorunu yaşadığını düşünüyorsanız ona güven duygusu vermeye çalışın,
  pozitif ve duyarlı olun bu şekilde ona yardımcı olursunuz.

  Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

  Erektil Disfonksiyonu Tedavi Etmek İçin Şok Dalga Tedavisi

  Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

  İktidarsızlık Tedavisinde Yeni Nesil Çözüm


  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Nedir?

  Şok Dalga (ESWT) Tedavisi Nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir