Sertleşme Sorunlarının Belirlenmesi – Penis İşlev Kaybına Yönelik Teşhis Testleri

  Sertleşme sorunlarının belirlenmesi günümüzde bir dizi testlerle yapılmaktadır. Dünya genelinde birçok erkeği etkileyen sertleşme sorunu birçok nedene bağlı olarak yaşanmaktadır. Maalesef bazı erkekler için tedavi süreci oldukça zor olabilir. Sertleşme sorunlarının belirlenmesi için öncelikle kişi sorunu kabullenmeli ve kendine en uygun tedavi şeklini belirlemelidir. Bu çok önemli bir adımdır.

  Erektil fonksiyon kaybı sadece yaşlı erkekler için bir sorun değildir. Önemli sayıda genç erkek – onlu yaşlarının sonlarında ve yirmili yaşlarının başında olanlar bile – normal bir cinsel yaşamdan zevk alma yeteneklerini engelleyen ereksiyon sorunları yaşayabilir. Bu sorun üzücü, sinir bozucu ve utanç verici olabilir. Neyse ki, çok sayıda tedavi seçeneği var; ve elbette doğru hareket tarzını seçmek, altta yatan nedenin belirlenmesine bağlıdır. Burada açıklanan tanı testleri, devam eden işlev kaybı olan erkekler için yaygın olarak kullanılır ve bu yıkıcı sorunun üstesinden gelmek için gereken penis bakımı ve tedavisine yönelik doğru yaklaşımı belirlemeye yardımcı olabilir.

  Öncelikle sertleşme sorununun nedenlerini ele alalım;

  Sertleşme sorunlarının belirlenmesi

  Ereksiyon sorunlarının nedenleri

  Sertleşme sorunlarının belirlenmesi, bu testlerin nasıl çalıştığını anlamak, öncelikle işlev kaybına neyin neden olduğunu bilmeye bağlıdır. Erektil sorunlar karmaşıktır ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden fazla faktör söz konusu olabilir:

  • Şeker hastalığı;
  • Sinir problemleri;
  • Dolaşım sorunları;
  • Obezite;
  • Psikolojik sorunlar.

  Sertleşme sorunlarının belirlenmesi Erektil fonksiyon testleri

  Bir ereksiyon sorununun nedenini ararken, doktorlar genellikle bir erkeğin genel sağlık durumunu belirlemek için bir dizi kontrol ve test yapacaktır. Bunlara kan basıncı kontrolü, penis ve testislerin fizik muayenesi ve soruna katkıda bulunabilecek hormon seviyelerini kontrol etmek için çeşitli kan testleri dahildir. Ek olarak, aşağıdaki özel testler gerçekleştirilebilir:

  1. Gece penis şişmesi (NPT) testi. Psikolojik sorunlarla ilgili erektil sorunları olan erkekler uyurken yine de gece ereksiyonlarına sahip olacaktır. NPT testi, bir erkeğin gece boyunca hala normal uyarılma dönemleri yaşayıp yaşamadığını belirleyebilir; Bu durumda psikolojik danışma doğru tedavi yaklaşımı olabilir. Bir erkek uyurken penisin üzerine bir bant kaydırılarak bir NPT testi gerçekleştirilir. Bu testin basit bir versiyonu, penis tıkandığında kopan bir bant içerirken, daha karmaşık bir versiyonu bir kayıt cihazına elektronik impulslar gönderecektir.
  2. İntrakavernozal enjeksiyon testi. Bu test, bir ereksiyona neden olmak için penise erektil bir ilaç enjekte etmeyi içerir. Daha sonra bir doktor, fonksiyon kaybı için fizyolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için ereksiyonun sertliğini ve süresini ölçecektir.
  3. Doppler ultrason testi. Bu test, kan akışının hızını ve yönünü tespit etmek için penis üzerinden geçirilen özel bir ultrason tarayıcı kullanır. Bir intrakavernozal enjeksiyon ile birlikte kullanılabilir ve normal kan akışını engelleyen tıkanıklıklar veya diğer dolaşım sorunları olup olmadığını belirleyebilir.

  Penis sağlığı bakımına bütünsel bir yaklaşım

  Sertleşme sorunlarının belirlenmesi, test ve değerlendirme yoluyla, erkekler ve doktorları, işlev kaybına tam olarak neyin neden olduğunu çözebilmeli ve kişiselleştirilmiş bir tedavi planı belirleyebilmelidir. Bu ilaçlar, yaşam tarzı değişiklikleri ve/veya psikolojik danışmanlığı içerebilir. Bu terapötik önlemlere ek olarak, penisin kendisinin sağlıklı olduğundan emin olmak da önemlidir. Bu, doğru beslenmek, doğru miktarda egzersiz yapmak ve stresle uygun bir şekilde başa çıkmayı öğrenmek anlamına gelir. Alkol alımını sınırlamak ve sigarayı bırakmak, performans yeteneklerini geliştirmek isteyen erkekler için de teşvik edilir.

  Ülkemizde birçok ilde tedavi merkezi olan Uro-Tek firması uzman doktorları sayesinde sertleşme sorunlarının belirlenmesi ve doğru tedaviyi bulunması yönünde hizmet etmektedir. Firma, dünyada erkeklerde ciddi bir sorun teşkil eden sertleşme sorunu (ED) tedavisinde geliştirilmiş olan Renova cihazını Türk tıbbının hizmetine sunmak üzere 2012 yılında kurulmuştur. Renova sistem dünyada Erektil Disfonksiyon için özel tasarlanmış Linear şok atış yapabilen tek cihazdır. İleri teknoloji özelliği sayesinde hastaları sadece dört seansta tedavi edebilmektedir. Renova sistem ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Alternatif Tıp Erektil Disfonksiyon Ve Sertleşme Sorunlarının Tedavisine Nasıl Yardımcı Olabilir?

  Ereksiyon Sorunları Güçlü Sert Ereksiyonlar İçin Ne Yapmalısınız?

  Nitrik Oksit Eksikliği Sertleşme Sorununun Nedeni Mi?

  Hipnoterapi Ereksiyonu Tersine Çevirebilir Mi?

  Diş Eti Hastalığı Erektil Disfonksiyona Neden Oluyor!

  Doğal Bitkiler Sertleşme Sorunlarına Çözüm Olabilir Mi?

  Egzersiz Yapmak Sertleşme Sorunu Olan Erkeklerin Anahtarı

  Erektil Disfonksiyon Türleri Nelerdir?

  Erektil Disfonksiyon Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor

  Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir