Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Nedir?

  sertleşme sorunları

  Lineer şok dalga (LSWT) tedavisi, ağrıyı azaltmak ve iyileşmeyi desteklemek amacıyla vücudun yaralı bölgelerine akustik dalgalar gönderen alternatif bir tıbbi tedavidir. Lineer şok dalga (LSWT) tedavisi için kullanılan şok dalgaları, vücudun dışından yönlendirilen şok dalgalarını veya ses dalgalarını içerir ve sorunlu bölgeye uygulanır. Bu sayede vücudun kendi iyileşme sürecini hızlandırmaktır. Lineer şok dalga (LSWT) tedavisi, bölgedeki doğal iyileşme sürecini teşvik etmek için dokulara mikrotravma indüklemek için enerji darbeleri kullanır.

  Tedavide hastaneye yatış gerekmemektedir. Ayrıca herhangi bir genel veya lokal anestezi yapılmamaktadır. Oldukça güvenilir olmakla birlikte uygulama öncesi veya sonrası özel bir hazırlık gerektirmez. Hasta uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilmektedir. Hasta için ilaç tedavisine de ihtiyaç yoktur.

  lineer şok dalga

  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • İlaç kullanımına gerek yoktur.
  • Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.
  • Ameliyat değildir.
  • Anestezi gerektirmez.
  • Hastane yatışı yoktur.
  • Kalp hastalıkları için risk bulunmaz.
  • Uygulama kolaydır.
  • Hasta uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilmektedir.

  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Hangi Hastalıkta Kullanılır?

  Günümüzde dünya genelinde birçok erkeğin korkulu kabusu olan sertleşme tedavisinde alternatif olarak kullanılmaktadır. Şok dalga tedavisi sayesinde yeni oluşan damarlarla penise giden kanın artmasıyla birlikte ereksiyon sağlanmaktadır. Erektil disfonksiyon olarak da bilinen iktidarsızlık , bir erkeğin cinsel olarak uyarılsa bile bir ereksiyona ulaşma ve / veya sürdürme zorluğu durumudur.

  Dünya çapında tahminen 150 milyon erkeğin iktidarsızlıktan muzdarip olduğu ve her 10 erkekten en az 2’sinin durumu için tedavi aradığı bir gerçektir. Ayrıca, dünya çapında 40 yaşın üzerindeki erkeklerin% 52’sinin ereksiyon problemlerinden muzdarip olduğu ve bu erkeklerin sadece% 15’inin (veya daha azının) iktidarsızlıkları için terapi veya tedavi aradığı veya aldığı tahmin edilmektedir.

  İyi haber şu ki , iktidarsızlığı tedavi etmek için hızlı bir doğal mucize tedavi olmasa da , şu anda dünya çapında 16 milyondan fazla erkeğin hayatını aktif bir cinsel hayata devam etmelerine izin vererek değiştiren şok dalga tedavisi var.

  Şok dalga Tedavisi sonrası hastanın cinsel hayatı tamamen normale dönmektedir. Lineer şok dalga tedavisine doğrusal şok dalga tedavisi olarak tanımlayabiliriz. Yeni nesil cihazlarla problemli bölgeye doğrudan uygulanmaktadır. Oldukça etkili ve güçlü etkiye sahiptir. Doğrudan etki ile penisin istenen her bölgesine ulaşabilme özellikleriyle çok başarılı bir sonuç ortaya çıkarmaktadır. Şok dalga tedavisi uygulaması penisin yapısında bulunan erektil dokuda düşük yoğunluklu şok dalgalarının etkisiyle yeni damar oluşumunu (anjiyogenez) uyarır ve arttırır. Yeni oluşan damarlarla penisin yapısındaki sağlıksız doku yenilenerek daha sağlıklı bir duruma gelir.

  Neden LSWT Tedavisi?

  Günümüzde alternatif tıp olarak bilinen doğal yöntemlerle tedavi yöntemleri oldukça yaygındır. Ancak bu durum her kişide aynı etkiyi göstermeyebilir. Ayrıca bitkisel tedavi yöntemlerinin özellikle kalp hastalıkları için yan etkileri bulunmaktadır. Her kişide farklı yan etkiler görülebilmektedir. Risk oldukça fazladır.

  Aynı şekilde piyasada bulunan ED ilaçları da mevcuttur. Oldukça yüksek riski bulunan ilaçları kullanırken çok dikkat edilmelidir. Bu gibi ilaçlar kalp krizi gibi ölümcül durumlar ortaya çıkarabilmektedir.

  Bu nedenlerle şok dalga tedavisi ağrısız, acısız, ameliyatsız ve yan etkisiz bir yöntem olduğu için oldukça güvenlidir. İkinci nesil cihazlarla yapılan bu tedavi yöntemleri son zamanlarda en fazla tutulan bir tedavi yöntemi olmuştur. Riski olmayan tedavi yöntemleri her zaman güven kazanmıştır.

  İktidarsızlığın ortaya çıkma nedeni aynı zamanda tedavi şekline de yol açar. İktidarsızlık tedavisine yönelik ilk adım, nedeni belirlemek ve ardından en kolay ve en az riskli tedaviyi denemektir.

  Kesin bir tedavi kararlaştırılmadan önce aşağıdaki faktörler ölçülmelidir:

  • Önceden var olan herhangi bir rahatsızlık
  • Tedavi tekniğindeki rahatlık ve güvenilirlik
  • Sürekli ilaç kullanımı

  Erektil disfonksiyon (ED) olarak da bilinen iktidarsızlık, ereksiyonun sağlanamaması veya sürdürülememesidir. Ereksiyonlar, penisteki genellikle sıkı bir şekilde kasılan küçük kaslar gevşediğinde ve kanın içeri akmaya başlamasıyla meydana gelir.

  İktidarsızlığın İki ana nedeni vardır:

  Fizyolojik ve psikolojik nedenler.

  Ana fiziksel nedenler:

  • Arterlerin tıkanması veya hasar görmesi nedeniyle penise yetersiz kan akışı
  • Diyabet
  • Bazı ilaçların yan etkisi
  • Sigara İçme
  • Aşırı alkol tüketimi

  Ana psikolojik nedenler şunlardır:

  • İlişki sorunları
  • Stres ve anksiyete
  • Depresyon

  İktidarsızlığı kalıcı olarak durdurmak için yardım ve tavsiye alın.

  Diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

  ESWT Tedavisi Nedir?

  https://sinanekici.com.tr/erkek-cinsel-fonksiyon-bozukluklari/sertlesme-sorunu-tedavisinde-lswt

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir