İktidarsızlık Tedavisinde Yeni Nesil Çözüm

  İktidarsızlık tedavisi günümüzde yeni nesil cihazlarla artık çok daha kolay ve acısız olarak yapılmaktadır. İktidarsızlık tedavisi öncesinde iktidarsızlık nedenini anlamak ve bu doğrultuda tedaviye yönlenmek oldukça önemli bir noktadır. Bir çok erkeğin sıkıntı yaşadığı bu durumun artık günümüzde tedavisi oldukça basitleşti ve yaygınlaştı.

  İktidarsızlık, bilindiği üzere bir erkeğin cinsel olarak uyarılmasına rağmen gerekli sertliğe ulaşamaması veya ilişki sırasında sertliğini koruyamaması anlamına gelmektedir. Dünya genelinde birçok erkeğin başına gelen bir sorundur. Bu durumun bazı kişiler üzerinde psikolojik etkisi oldukça önem verilmesi gereken bir durumdur. İktidarsızlık sorunu yaşayan bir erkek, sonucu psikolojik rahatsızlıklara dayanan sorunlar yaşayabilir.

  İktidarsızlık, genellikle ileri yaş grubu erkeklerde sıklıkça görülen bir durum olmasına rağmen, 30 yaşın altındaki erkeklerde de görülebilmektedir. Genç erkeklerde iktidarsızlığın sebepleri genel olarak psikolojik olabilir. İleri yaş gruplarında ise farklı hastalıkların tetiklediği durumlardan ya da kullanılan ilaçların yan etkilerinden kaynaklanıyor olabilir.  İktidarsızlığa bağlı olarak aile içinde ilişkilerde bozulma, tartışmaların büyütülmesi, erkeğin kendine olan güvenini kaybetmesi ve buna bağlı olarak iş hayatında başarısızlık, depresyon, hayattan zevk alamama gibi psikolojik sorunlara da yol açabilir.

  İktidarsızlık sorunu 2 ana sebepten meydana gelmektedir. Psikolojik ve fiziksel sebepler. 30 yaşın altındaki erkeklerde genellikle psikolojik olurken ileri yaş grubundaki erkeklerde fiziksel nedenlerden dolayı olabilmektedir. İktidarsızlık şikayeti olan hastalarda hastalığın süresi, hastanın yaşı ve sorunun şiddeti önemli parametrelerdir. 

  Fiziksel nedenleri ele alırsak, penis içerisindeki kan damarlarının ereksiyon sırasında kanla dolması anlamına gelmektedir. Eğer penise ait sinirsel yapılar kaza, ameliyat gibi nedenlerden dolayı hasar alması iktidarsızlık sorununa yol açabilmektedir. Bunun dışında penise kan akımını engelleyen her türlü hastalık (örneğin şeker hastalığı, hipertansiyon vb.) iktidarsızlığa sebep olur. Ayrıca kilolu olmak sertleşme sorunun ortaya çıkması için önemli bir sebeptir.Psikolojik nedenler ise kişide anksiyete, kaygı bozukluğu, aşırı stres vb. durumlarda iktidarsızlık sorununa en önemli sebeplerindendir.

  Eski zamanlardan bugüne kadar cinsellik insan hayatında var olan, yaşamın sürdürülmesi ve soyun devamını sağlayan bir durumdur. Uzun zamanlardan bugüne kadar iktidarsızlık için bir çok tedavi yöntemleri geliştirilmeye çalışılmıştır. Bitkisel tedavi yöntemi bunun en yaygın olanıdır. Birçok merhem, ot, macun vb. gibi alternatif yöntemler uygulanmıştır. Tıp ilerledikçe iktidarsızlık tedavisi için yeni ilaçlar keşfedilmiş ve bu ilaçlar bir dönem çığır açmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık ilaçların yan etkilerine maruz kalma sorunu olmadan yeni nesil şok dalga tedavileri çıkmıştır. Bu tedavi yöntemleri oldukça güvenilir ve risksiz olması ile daha fazla tercih edilmektedir.

  iktidarsızlık tedavisi

  İktidarsızlık Tedavisinde Şok Dalga Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

  Klasik shockwave cihazlarında şok dalgaları noktasal atışlarla ve uzun süren seanslarla bu tedaviyi sağlamaya çalışırlar. Lineer etki ise şok dalgalarını doğrusal düzlem olarak gönderir. Yani dalgalar tüm organ üzerinde etki ederek daha kısa zamanda daha güçlü bir etki oluştururlar. Dünyada sertleşme sorunu için özel tasarlanmış Lineer etkili sadece tek bir cihaz bulunmaktadır.

  Penise Düşük Yoğunluklu Şok Dalga Tedavisi son 10 yıldır kalp hastalığı tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır ve yeni damar oluşumuna yol açarak penise kan akımını artırdığı ifade edilmektedir. Aynı şekilde bu teknolojinin iktidarsızlık tedavisinde de kullanılması planlanmıştır. Bu tedavi yönteminde işlem direkt penise uygulama şeklindedir. İşlemin uygulandığı bölgeler penisin 5 farklı bölgesine (penis kökleri sağ ve sol, penisin uç, orta ve kök kısmına) şok dalgalarının uygulanması şeklindedir. İşleme bağlı olarak herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Hastada işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı, penis içinde ve cildinde yaralanma , morarma gibi yan etki olmamaktadır. Hasta işlem sonrası günlük işine devam edebilmektedir.

  https://www.memorial.com.tr/

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Lineer şok dalga (LSWT) tedavisi nedir?

  Şok dalga (ESWT) tedavisi nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir