Erektil Disfonksiyon Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor

  Erektil disfonksiyonun başlıca nedenlerinden biri penise giden kan akışının azalmasıdır. Corpora cavernosa adı verilen bir kan hücumunun penisteki odaları tıkaması sonucu bir ereksiyon meydana gelir; sağlıklı kan akışı olmadan penis sertleşemez. Bu durumun etkileri abartılamaz: Bir erkeğin fiziksel ve duygusal refahı ile ilişkisinin sağlığı tehlikede olabilir. Nedeni ne olursa olsun, performans sorunları, teşhis ve tedavi gerektiren kötü penis sağlığının bir işaretidir. Engellenen kan akışının neden olduğu sertleşme bozukluğu olan erkekler için yeni bir tedavi yöntemi cinsel yaşamlarının kurtarıcısı olabilir.

  Erektil Disfonksiyon

  Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Mucizevi Çözüm Shockwave Terapisi

  Ereksiyonu zorlamak için hap atmak artık performans sorunları olan erkeklerin sahip olduğu tek çare olmayabilir. Son yıllarda araştırmacılar, şok dalgası tedavisinin erkek problemleri için oldukça olumlu yönde ilerlediğini ortaya koymaktadırlar. Bu, enerjiyi doğrudan penise yayan bir değnek kullanımını içerir; enerji, yeni kan damarları oluşturan büyüme faktörlerini uyarır, böylece üyeye kan akışının miktarını arttırır. Tedavi yöntemi ED1000 olarak adlandırılır.

  ED1000 tedavisi Türkiye’de kullanılmaya başlandığından beri oldukça yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Bu teknolojiyi hali hazırda kullanılan ve kullanıcılar tarafından oldukça tavsiye edilen Renova Sistemleridir. Yapılan araştırmalar umut vericidir, şimdiye kadar birçok kullanıcı için etkili olduğu gösterilmiştir ve tedavi, varsa, minimal yan etkiler yaratıyor gibi görünmektedir.

  Sertleşme bozukluğuna karşı geliştirilen en etkili tedavi yöntemi Renova Sistemi adı verilen LSWT alanında geliştirilmiş etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile klasik şoklama tedavilerinden farklı olarak Corpus Cavernosum’un tamamına yönelik bir tedavi süreci uygulanabilir. Erektil disfonksiyon tedavisi Renova Sistemi ile 4 haftada uygulanan 4 seans ile gerçekleştirilmektedir.

  Sadece semptomları yöneten ereksiyon problemleri için kullanılan ilaçların aksine, ED1000, penisi yeterli kan akışıyla donatarak birçok vakanın temel nedenini ele alır. Terapi 4 hafta boyunca uygulanır, ardından bir erkek en az iki yıl boyunca doğal olarak ereksiyon yapabilir.

  Erkekler, aşağıdaki durumlarda kan akışına bağlı performans bozukluğu açısından daha yüksek risk altındadır:

  • Diyabet: Diyabet, penis de dahil olmak üzere kanın vücuttaki akış şeklini değiştirir. Ayrıca diyabet için kullanılan bazı ilaçların da erektil disfonksiyona sebep olduğu vurgulanmaktadır.
  • Yüksek Kan Basıncı: Bu durum kan damarlarını elastik olmayan hale getirebilir, bu da ereksiyon sırasında kan akışını tutamayacağı anlamına gelir.
  • Tıkalı Arterler: Tıpkı tıkalı bir borudan su iyi akamayacağı gibi, kan tıkalı arterlerden serbestçe akamaz.
  • Pelvik Travma: Mesane, rektum veya prostat üzerinde ameliyat yapıldıysa, kan damarları hasar görmüş olabilir ve üyeye akışı engelleyebilir.
  • Sigara: Sigara dumanı kan damarlarına zarar vererek kanın penise ve vücudun diğer bölgelerine akmasını zorlaştırır. Kan akışını yavaşlatır, damar tıkanıklıklarına neden olabilir.

  Erektil Disfonksiyon için Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

  Kan akışının kısıtlanmasıyla ilgili sertleşme sorunları için biraz doğal bir tedavinin ortaya çıkması kesinlikle mutlu olunacak bir şey olsa da, erkekler bu tür bir kısıtlamanın temel nedenlerini önlemekte çok daha iyidir. İşte birkaç yol:

  • Doğru ye. Diyabet, yüksek tansiyon ve tıkalı arterler genellikle diyetle ilgili sağlık durumlarıdır. Şeker, tuz, kolesterol ve doymuş yağlara dikkat edin. Antioksidan açısından zengin meyve ve sebzelerin alımını artırın.
  • Egzersiz yapmak. Bu sadece kalbin pompalama gücünü artırmakla kalmaz, aynı zamanda kan basıncı seviyelerini düşürmeye de yardımcı olur. Aynı zamanda ağırlığı kontrol altında tutar, yani diyabeti önleyebilir.
  • Sigara içmeyin. Damar sağlığınız için sigarayı bırakmak ve içmemek oldukça iyi bir rol oynayacaktır.
  • Erektil disfonksiyon tedavilerinde etkisi ve sonuç verme süresi bakımından öne çıkan en etkili yöntem Renova Sistemi adı verilen ve LSWT alanında öncü kabul edilen gelişmiş bir yöntemdir. Bu sistemde klasik şok tedavileri aksine Corpus Cavernosum’un lineer yapısına uygun şoklama yapılır. Sertleşme sorunu şikayeti Renova Sistemi ile erkeklerin hayatından tamamen çıkartılabilmektedir.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi

  Akupunktur Tedavisi Cinsel Yaşamı İyileştirebilir Mi?

  Shockwave Terapi: Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Yeni Bir Dönemin Başlangıcı

  Erektil Disfonksiyon İçin Shockwave Terapisi İşe Yarıyor Mu?

  Erektil Disfonksiyon Tedavisinde İlaç Ve Shockwave Terapisi Karşılaştırması

  Şok Dalga Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavisi Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

  Erektil Disfonksiyonu Tedavi Etmek İçin Şok Dalga Tedavisi

  Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

  İktidarsızlık Tedavisinde Yeni Nesil Çözüm

  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Nedir?

  Şok Dalga (ESWT) Tedavisi Nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir