Ereksiyon Sorunlarında Nitrik Oksit Gereklidir!

  Ereksiyon sorunları, dünya genelindeki birçok erkeğin internet arama motorunda en fazla aradığı şey olabilir. Çok dile getirilmese de bir çok erkek şuan ereksiyon sorunları ile savaşıyor. Kimi bunu sessizce halletmeye çalışsa da kimi erkek doğru olan uzman yardımı alıyor.

  Sertleşmek istiyorsanız, anahtar vücudunuzdaki nitrik oksit seviyelerini artırmaktır. Bu doğal madde olmadan asla ereksiyon olamazsınız ve erkeklerin sertleşme sorunları yaşamasının ana nedenlerinden biri budur. Ne yaptığına ve ardından daha uzun süren sert ereksiyonlar için seviyeleri nasıl artırabileceğinize bakalım.

  Penis, Corpora Cavernosa adı verilen ve kanla doldurulması gereken iki çift silindirden oluşur ve bunlara giren kan miktarı ereksiyonunuzun sertliğini belirler. Bu odalara giden kan damarlarının salgılanacak nitrik oksite ihtiyacı vardır, böylece artan kan akışının Corpora Cavernosa’yı doldurmasına izin verecek kadar genişleyebilirler, böylece penis boyut olarak şişebilir ve ereksiyon meydana gelebilir. 

  ereksiyon sorunları

  Ereksiyon Sorunlarına Neden Olan Fiziksel Nedenler

  Psikolojik nedenler : Neredeyse her üç vakadan biri psikolojik yönelime sahiptir. Bazen olumsuz duygusal durum nedeniyle psikolojik nedenleri fiziksel nedenlerden ayırmak zorlaşır. Hayattaki stresli bir dönem ani ereksiyon sorunlarına neden olabilir ve burada en olası neden duygusal olabilir. Psikolojik nedenlerin diğer belirtileri arasında, bir erkeğin uyurken veya mastürbasyon yaparken ereksiyon olması yer alır, ancak çift seks sırasında her zaman ereksiyon olmayabilir.

  Fiziksel nedenler : Yaşam tarzı, kişinin hayatındaki çoğu hastalıktan genellikle sorumludur. Sağlıklı bir yaşam tarzı olumlu bir sonuca sahipken, sağlıksız bir yaşam tarzı, sağlığınızı doğrudan etkileyebilecek dahili veya harici fiziksel koşullara neden olabilir.

  Tıbbi nedenler : Tıbbi koşullara bağlı ereksiyon sorunları genellikle kademeli olarak ancak belirli bir süre boyunca sürekli olarak gelişir. İktidarsızlık üç aylık bir süre boyunca devam ederse ve bilinen bir nedene bağlı değilse tıbbi müdahale önerilir. Bazı tıbbi durumlar şunları içerir:

  • Tansiyon düşürücü ilaçlar, sakinleştiriciler ve anti-depresif ilaçlar gibi ilaçlar
  • İnme, karaciğer veya böbrek yetmezliği, multipl skleroz ve diğerleri gibi çeşitli uzun süreli tıbbi durumlar
  • Arterlerin yüksek kolesterol, yüksek tansiyon veya sigaradan tıkanması.

  Klinik testler, sertleşme sorunu olan çoğu erkeğin, nitrik oksit düzeylerini artırarak bu sorunları çözebileceğini kanıtlamıştır. İyi haber şu ki, bu maddeyi aşağıdaki bitkilerle artırabilir ve aynı zamanda diğer cinsel sağlık yararları elde edebilirsiniz.

  Azgın Keçi Otu: Penise kan akışını arttırır ve ayrıca yüksek bir cinsel dürtü için ve tabii ki daha uzun süreli seks için gerekli olan serbest testosteron seviyelerini arttırmaya çalışır.

  Knidyum: Sadece nitrik oksit seviyelerini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda bir ereksiyonun gerçekleşmesini engelleyebilecek PDE5 oluşumunu da durdurur. Otlar aynı zamanda genel bir kan dolaşımı güçlendirici görevi görür ve aynı zamanda daha fazla enerji ve artan canlılık için kanı besler.

  Ginseng: Sadece pelvik bölgeye ve penise giden kan akışını güçlendirmekle kalmayıp, cinsel sağlık açısından sayısız başka yararları da olan başka bir şifalı bitki: testosteronu artırmak ve sekse odaklanamayan stres seviyelerini azaltmak.

  Ereksiyon sorunları milyonlarca erkeği ilgilendiren bir rahatsızlıktır. Bu utanılacak bir durum değil ve günümüzde birçok hasta tedavi edilebilmektedir. Bu konuda hiç çekinmeden doktorunuzla açık açık
  konuşmak en doğru adımlardan olacaktır. Doktorunuz sizin için en uygun tedavi seçeneğini belirleyecektir.

  Günümüzde hiçbir yan etkisi olmayan şok dalga tedavisi (LSWT), düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.

  Şok dalga tedavisi LSWT hakkında detaylı bilgi ve randevu için tıklayınız.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Sert Ereksiyonlar İçin İyi Geldiği Söylenen Otlara Yakından Bakış

  Zayıf Ereksiyondan Şikayetçiyseniz, Reçeteli İlaçlara Acele Etmeyin

  Ereksiyon Başarısızlıkları Doğal Bitkilerle Onarılır Mı?

  Cinsel Sorunların Hızlı Ve Güvenli Çözümü

  Sentetik İlaçlara Gerek Kalmadan Daha Sert Ereksiyonlar İçin Neler Yapabilirsiniz?

  Erkeklerde Sertleşme Sorunu İçin Çözüm

  Cinsel Sorunlar: Birinden Acı Çektiğinizi Nasıl Anlarsınız?

  Erkek Geliştirme Hapları Sertleşme Sorunlarına Çözüm Mü?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir