Ereksiyon Sorunları ve Bilmeniz Gereken 7 Temel Gerçekleri

  ereksiyon sorunları

  Ereksiyon sorunları bir erkek için hayatında karşılaşmak istemediği en can sıkıcı rahatsızlıktır. Ereksiyon sorunları, bir erkeğin cinsel ilişki sırasında sertliğini devam ettirememesi veya cinsel ilişki için gerekli sertliğe ulaşamaması olarak karakterize edilir. Bir erkek ereksiyon sorunları yaşadığında oldukça depresif bir ruh hali içine girebilir. Bu durumu utanç verici bulabilir, hatta durumunu saklamak isteyebilir.

  Aslında dünya genelinde bir çok erkek bu sorunu yaşıyor ve utanılacak bir durum değildir. Hatta bazen ereksiyon sorunları vücudunuzdaki başka bir hastalığın habercisi bile olabilir. Bu yüzden utanmayı bir kenara bırakıp hızlı bir şekilde yardım almanız gerekir. Bu durumu yaşayan tek kişi siz değilsiniz..

  Ereksiyon halindeki penis, erken yaşlardan itibaren erkeğin özel en iyi arkadaşı olur. Bir erkek, hayatı boyunca bu sağlam arkadaşıyla oldukça fazla zaman geçirir. Sabah bir adam uyandığında ve gün boyunca düzenli olarak ortaya çıktığında oradadır. Umarım, her erkek mutlu ve sağlıklı kalması için bu özel dosta en iyi penis bakımını sağlamak için adımlar atmaktadır. Ve uygun bakımın bir parçası da ereksiyon halindeki bir penis hakkında birkaç temel gerçeği bilmektir.

  Bunu akılda tutarak, bir erkeğin şişkin üyesi hakkında zaten bilebileceği veya bilmeyebileceği birkaç şey var.

  ereksiyon sorunları

  Ereksiyon Sorunları Temel Gerçekler

  1) Bilim adamları ereksiyonları üç kategoride sınıflandırır.

  Çoğu erkeğe göre penis erektedir ya da değildir. Ancak bilim adamları daha spesifik olmayı severler ve bu nedenle ereksiyonları tartışırken üç farklı kategori kullanırlar: refleksojenik, psikojenik ve gece. Temel olarak, refleksojenik, bir tür fiziksel stimülasyonun neden olduğu bir ereksiyon anlamına gelir. Psikojenik, kişinin kendi fantezilerine ve düşüncelerine yanıt olarak yarattığı bir ereksiyon olarak tanımlanır. Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir erkek uyurken ortaya çıkan ereksiyonlar gecedir.

  2) Erkekler daha anne karnındayken ereksiyon olurlar.

  Artık fetüsü izlemek için kullanılan tüm ultrasonlar ve diğer çeşitli araçlarla doktorlar, küçük erkek fetüslerinin 16 haftalık civarında bir yerde ereksiyon olmaya başladığını keşfettiler. 

  3) Penisin sertleşmesi için yeterli miktarda kana ihtiyacı vardır.

  Çoğu erkeğin bildiği gibi, penisin içine akan kan, organın şişmesine ve sertleşmesine neden olur. Ereksiyon sürecini sağlamak için ortalama 4.5 ons kan gereklidir. İlgili alan için bu oldukça büyük bir miktar. Damarlarda olan herhangi bir hasar ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

  4) Erkekler 24 saatlik bir süre içinde ortalama 14-16 ereksiyon olur.

  Elbette bunda farklılıklar vardır ve bazı gençler ereksiyondan asla vazgeçmediklerini hissedebilirler. Ancak araştırmalar, tipik bir erkeğin gün boyunca uyanıkken 11 ereksiyon olduğunu gösteriyor. Geceleri, uyku evrelerinde 3 ila 5 tane daha olacak.

  5) Ereksiyonların elektrikle ortak bir yanı vardır.

  Bu garip görünebilir, ancak ereksiyon oluşturmak için penise giden kan akışını artıran nitrik oksit, doğada yıldırım tarafından üretilir. (Neyse ki, yıldırım çarpması dışında nitrik oksit elde etmenin birçok yolu vardır.)

  6) Daha fazla ereksiyon bir erkek için iyidir.

  “Kullan ya da kaybet” pek çok şey için olduğu gibi penis sağlığı için de geçerlidir. Kendinizle veya bir partnerle seks yapmak, organın düzgün işleyişini sürdürmeye yardımcı olur. Yani bu ereksiyonları kullanmak penisin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

  7) Şok Dalga Tedavisi en güvenilir tedavidir.

  Şok dalga tedavisi (LSWT), düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavin seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

  Ereksiyon sorunları için geliştirilen, hiçbir yan etkisi olmayan en etkili tedavisi şok dalga tedavisi (LSWT) hakkında detaylı bilgi ve randevu için tıklayınız.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Ereksiyon İyileştiren Sebze Ve Meyvelerin Listesi

  Ereksiyon Sorunlarında Nitrik Oksit Gereklidir!

  Sert Ereksiyonlar İçin İyi Geldiği Söylenen Otlara Yakından Bakış

  Zayıf Ereksiyondan Şikayetçiyseniz, Reçeteli İlaçlara Acele Etmeyin

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir