Egzersiz Yapmak Sertleşme Sorunu Olan Erkeklerin Anahtarı

  Egzersiz yapmak, cinsel yaşamınızı ve cinsel arzunuzu iyileştirmenin en iyi yollarından biridir. Genel egzersiz, kandaki oksijen akışını iyileştirmeye yardımcı olacak ve pantolon bölümü de dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerine dolaşımı artıracaktır. Aktif yaşam, ereksiyon sorunu yaşayan erkekler için muhtemelen en önemli tavsiyedir. Düzenli fiziksel egzersiz yapmak ayrıca genel sağlığa yardımcı olabilir, enerjiyi artırabilir, kendine güveni artırabilir, kiloyu azaltabilir ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir.

  Egzersiz yapmak

  Egzersiz Yapmak Erektil Disfonksiyonu Önlemeye Yardımcı Olabilir

  Son zamanlarda yapılan bir çalışmada araştırmacılar, günde yaklaşık 20 dakika yürüyen erkeklerin, egzersiz yapmayan erkeklere kıyasla ereksiyon sorunları yaşama olasılığının çok daha düşük olduğunu buldular.

  Egzersiz yapmak, bir erkeğin ereksiyona ulaşmasına ve sürdürmesine yardımcı olmak için önemlidir. Bir ereksiyon, tam potansiyeline ulaşmak için sınırsız kan akışını gerektirdiğinden, fiziksel egzersiz arterlerin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir ve bir erkeğin daha sert, daha uzun süreli ereksiyonlar yaşamasını sağlar. Yürümenin cinsel hayatınız için bu kadar iyi bir egzersiz olmasının nedeni, kanın kan damarlarınızdan akmasını ve dolaşımı iyileştirmesidir.

  İlaç Çare Değil, Yürüyüşe Çıkın

  Bu, birçok doktor tarafından ereksiyon sorunları yaşayan erkeklere verilen tavsiyedir. Yıllar içinde yapılan daha fazla araştırma, günlük egzersizin erektil disfonksiyonu olan erkekler için faydalı olduğunu ve aslında Viagra gibi farmasötik hapları kullanmaktan daha etkili olabileceğini ileri sürdü. Artık hiç şüphe yok ki, yürümek cinsel bir ilişkiyi iyileştirmek için başka herhangi bir ereksiyon hapı veya başka bir güçlendirme ürünü kullanmaktan daha fazlasını yapacaktır. Egzersiz yapmanın faydaları sonsuzdur ancak ereksiyon problemlerini iyileştirmek bunlardan biridir ve hemen hemen listenin başında yer alır. Egzersiz yapmak sadece bedeni sevişmek için daha sağlıklı hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda bir erkeğin daha seksi hissetmesini sağlayan zihni harekete geçirir.

  Yılın herhangi bir zamanında egzersiz yapmak mümkündür ve destek için bir partner veya arkadaşınızla yürüyüşe çıkabilirsiniz. Soğuk kış aylarında bir koşu bandı kullanmayı düşünebilirsiniz. Dolaşımı artırmanın birçok yolu vardır ve haftada en az 3 kez koşu, yürüyüş veya yüzme gibi basit bir programa başlamak da çok etkili olabilir.

  Egzersize başlamanız İçin İpuçları;

  • Yürümenize yavaş yavaş başlayın, vücudunuz bu sağlıklı egzersize alıştıkça hızınızı artırın. Vakit buldukça açık havada yürüyüşler yapın. Bol oksijenli ortamda yürüyüş sizi daha zinde ve enerjik hissettirecektir.

  • Sabah işe gitmek için yürümek metabolizma hızınızı artırabilir ve bu da gün içinde daha fazla yağ yakmanızı sağlar. İş yeriniz yakın mesafede ise bu size bulunmaz bir nimet olacaktır. Yada bir durak erken inip yürümek de çare olabilir.

  • Hava elverişliyse yarım saatlik bir yürüyüşe çıkın ve hızlı bir öğle yemeği yiyin. Her gün yürüyüşe çıkmak için günde en az 20 dakika bulun. Bu, dolaşım seviyenizi artırabilir. Bunun yanı sıra, zihninizi temizlemenize yardımcı olacak, böylece bu basit egzersiz sizi daha rahatlatabilir. Stres bir ereksiyon katilidir.

  • Gün içinde yürüyüşe zaman bulamazsanız, asansör yerine merdivenleri kullanmayı düşünün.

  • Fazla kilolu olması durumunda, bir erkek egzersiz yapmayı ve kilo vermeyi deneyebilir. Bu, vücuttaki testosteron seviyesini artıracak ve cinsel yaşamı iyileştirecek ve ayrıca gelecekteki sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olabilir.

  • Herhangi bir fiziksel egzersizden önce veya sonra daha fazla su için.

  Bir erkek daha iyi bir fiziksel şekle sahip olduğunda, cinsel sağlık ve performans için önemli bir faktör olan daha fazla dayanıklılık yaşayabilir. Bunun benlik saygısı ve özgüven üzerinde olumlu bir sonucu olabilir. Doğal olarak daha sert ereksiyonlar yapmak sandığınızdan daha kolay olabilir. Düzenli egzersiz, erkeklerin daha iyi ereksiyon kazanmalarına yardımcı olabilir ve onların sağlıklı bir cinsel yaşama yeniden başlamalarını sağlar.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Erektil Disfonksiyon Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor

  Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi

  Akupunktur Tedavisi Cinsel Yaşamı İyileştirebilir Mi?

  Shockwave Terapi: Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Yeni Bir Dönemin Başlangıcı

  Erektil Disfonksiyon İçin Shockwave Terapisi İşe Yarıyor Mu?

  Erektil Disfonksiyon Tedavisinde İlaç Ve Shockwave Terapisi Karşılaştırması

  Şok Dalga Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavisi Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

  Erektil Disfonksiyonu Tedavi Etmek İçin Şok Dalga Tedavisi

  Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

  İktidarsızlık Tedavisinde Yeni Nesil Çözüm

  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Nedir?

  Şok Dalga (ESWT) Tedavisi Nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir