Diş Eti Hastalığı Erektil Disfonksiyona Neden Oluyor!

  Diş eti hastalığınız varsa cinsel hayatınızda ağız kokusu tek sorununuz olmayabilir; diş eti hastalığı erektil disfonksiyona neden olabilir! Araştırmalar, diş eti hastalığı olan 30’lu yaşlarındaki erkeklerin ereksiyon elde etmede güçlük yaşama olasılığının 3 kat daha yüksek olduğunu gösteriyor. Nasıl ilişkili olabilirler? Bir erkek bu cinsel duyguyu hissettiğinde, sağlıklı kan damarları doğal olarak vücuttaki kan akışını artırmak için genişler ve bu süreç vazodilatasyon olarak bilinir. Ancak kirli ağızlarla kan damarları bozulduğunda genişlemeyi azaltır, kan akışı azalır ve ereksiyonlar zayıflar. Diş ipinizi alın ve diş eti hastalığından, kemiklerinizi nasıl etkilediğinden ve sağlıklı bir ağza ve sağlıklı bir penise sahip olduğunuzdan nasıl emin olacağınızdan bahsedelim.

  Dişeti Hastalığı Nedir?

  Periodontitis olarak da bilinen diş eti hastalığı, genellikle gevşek ağız hijyeninden kaynaklandığı için yaygın ve önlenebilir bir hastalıktır. Diş kaybına, kalp hastalığına ve akciğer hastalığına yol açabilir. Periodontitis, bazen kanayabilen kırmızı, şişmiş, hassas diş etleri olarak ortaya çıkar. Diş eti hastalığı, çevreleyen kemiğin zarar görmesini önlemek için dişlerin etrafındaki ceplerin profesyonelce temizlenmesi ile tedavi edilir. Bazen aşırı durumlarda ameliyat gereklidir.

  Diş Eti Hastalığı

  Dişeti Hastalığı ve Erektil Disfonksiyon Nasıl İlişkili?

  Diş eti hastalığının cinsel yaşantıyı nasıl etkilidiğini soruyor olabilirsiniz. Bu durum size alakasız görünüyor olabilir; ancak, sertleşme sorunları için önemli bir risk faktörüdür. Hepsi kan damarlarına iniyor.

  Diş eti hastalığı tüm vücutta iltihaplanmaya neden olur, ancak sadece ağızda değil. Bu iltihabın, ağızda olduğu gibi penisteki kan damarı hücrelerinin ölümüne yol açtığı gösterilmiştir. Güçlü ve güvenilir bir ereksiyona sahip olmak için kan damarlarının sadece yaşaması gerekmez, sağlıklı ve ereksiyona neden olan kan akışının patlamasını kabul etmeye açık olmaları gerekir. Dişeti hastalığı aynı zamanda kalp hastalığıyla da yakından bağlantılıdır ve bu, elbette bir erkeğin sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmamasına da neden olabilir.

  Sağlıklı Bir Cinsel yaşam İçin Dişeti Hastalığı Nasıl Önlenir?

  Bir erkek dişeti hastalığını nasıl önleyebilir? Gerçekten çok basit. Düzenli profesyonel temizlik için yılda iki kez diş hekiminde muayene olabilirsiniz. Günlük bakıma gelince, uzmanlar günde en az iki kez 2 dakika fırçalamayı söylüyor. Florürlü bir diş macunu kullandığınızdan ve ağzı iyice çalkaladığınızdan emin olun. Son olarak, günde en az bir kez diş ipi kullanın. Çoğu insan doğru şekilde diş ipi kullanmaz, bu yüzden nasıl yapılacağından emin değilseniz diş hekiminize veya hijyenistinize bunu nasıl etkili bir şekilde yapacağınızı sorun. Su gargarası, elektronik diş fırçaları ve klorheksidin gibi ilaçlı durulamalar da diş eti sağlığı söz konusu olduğunda ante seviyesini artırabilir.

  Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam İçin Diğer İpuçları

  Dişlerinizle ilgilenmek, sağlıklı bir cinsel yaşam elde etmenin yollarından sadece bir tanesidir. Genel olarak sağlıklı bir vücut, erektil disfonksiyonu önlemeye yardımcı olur ve penis sağlığını geliştirir. İşte sağlıklı bir cinsel yaşam için olmazsa olmaz 5 yaşam tarzı değişiklikleri:

  • Kan akışını sağlamak için günlük fiziksel egzersiz yapın. Genel sağlık açısından da aktif yaşam en önemli durumlardan biridir.
  • Meyveler, sebzeler ve protein kaynaklarından (et veya vejeteryan / vegan seçenekler) sağlıklı bir diyet yapın – sağlıklı karbonhidrat, lif ve bol miktarda tatlı su.
  • Her gece 7 ila 8 saat uyuyun. Erkekler uyurken her gece 3 ila 4 ereksiyon yaşarlar ve sağlıklı bir penis için çok önemlidirler.
  • Penis hijyeninize dikkat edin.
  • Genel sağlık kontrolleriniz için mutlaka yılda bir kez doktorunuzu ziyaret edin.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Doğal Bitkiler Sertleşme Sorunlarına Çözüm Olabilir Mi?

  Egzersiz Yapmak Sertleşme Sorunu Olan Erkeklerin Anahtarı

  Erektil Disfonksiyon Türleri Nelerdir?

  Erektil Disfonksiyon Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor

  Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi

  Akupunktur Tedavisi Cinsel Yaşamı İyileştirebilir Mi?

  Shockwave Terapi: Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Yeni Bir Dönemin Başlangıcı

  Erektil Disfonksiyon İçin Shockwave Terapisi İşe Yarıyor Mu?

  Erektil Disfonksiyon Tedavisinde İlaç Ve Shockwave Terapisi Karşılaştırması

  Şok Dalga Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavisi Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

  Erektil Disfonksiyonu Tedavi Etmek İçin Şok Dalga Tedavisi

  Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

  İktidarsızlık Tedavisinde Yeni Nesil Çözüm

  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Nedir?

  Şok Dalga (ESWT) Tedavisi Nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir