Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi

  Ameliyatsız sertleşme sorunu tedavisi mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte ağrısız ve ameliyatsız sertleşme sorunu tedavisi oldukça popüler hale geldi. Artık ameliyatsız sertleşme sorunu tedavisi sayesinde kullanıcılar oldukça memnun sonuçlar aldığını belirtiyor. Dünya çapında birçok erkek sertleşme sorunu ile yüzleşiyor. Bir çok erkek ise tedavi konusunu gurur yapıyor. Sertleşme sorunu her erkeğin başına gelebilir ve bu durum kesinlikle gurur meselesi haline getirilmemelidir. Son yıllarda erektil disfonksiyon üzerinde önemli bir etkisi olan hapların geliştirilmesine tanık olduk, ancak şimdi güneşin altında bazılarının tedavi olarak önerdiği yeni bir şey var: şok dalgaları.

  Erkekler sertleşme sorunu hakkında konuşmaktan hoşlanmasalar da bu kesinlikle büyük bir sorundur. Yapılan araştırmalara göre, erkeklerin% 40’ı 40 yaşına kadar sertleşme sorunu yaşadı. 70 yaşına gelindiğinde,% 70’den fazlası var.

  Peki erektil disfonksiyon tam olarak nedir? Basitçe söylemek gerekirse, cinsel aktivitenin tatmin edici olabileceği şekilde sertleşmiş bir penise ulaşma ve bunu sürdürme yetersizliğidir. Bu, penisin penetrasyonu sağlayacak kadar sert olamayacağı anlamına gelebilir veya penetrasyondan sonra çok yumuşak hale gelebileceği anlamına gelebilir.

  Erektil disfonksiyona katkıda bulunan birçok faktör olsa da, sıklıkla penise etkisiz kan akışını içerir. Ya yeterli miktarda kan ereksiyona neden olan süngerimsi dokuyu doldurmaz ya da artan kan akışı süngerimsi dokuya ilk etapta ulaşmaz. Bu tür durumlarda, bu, bir erkeğin cinsel olarak oldukça uyarılmış hissedebileceği anlamına gelir, ancak bir ereksiyonu mümkün kılan mekanikler olması gerektiği gibi yanıt vermez.

  Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi

  Ameliyatsız Sertleşme Sorunu Tedavisi: Şok dalgaları

  Ameliyatsız sertleşme sorunu tedavisi nedir? Öyleyse neden bazı bilim adamları bu penis fonksiyonu problemini tedavi etmenin bir yolu olarak şok dalgalarını öneriyorlar? Peki şok dalgaları nedir?

  İlginçtir ki, isme rağmen, şok dalgalarının elektrikle hiçbir ilgisi yoktur. Bunun yerine, şok dalgaları, kendileriyle birlikte enerji taşıyan ses tarafından yaratılan akustik dalgalardır. Şok dalgaları sıklıkla böbrek taşları, kalp sorunları veya eklem iltihabı gibi diğer durumları tedavi etmek için kullanılır. Düşük seviyeli şok dalgaları, böbrek taşı gibi oldukça spesifik bir alanı hedef alır. Bu, taşın parçalanmasına ve böylece daha sonra idrar yolundan çıkmasına neden olur.

  Penis işlevini düzeltmek için şok dalgaları kullanma fikri, akustik dalgaların penis kan damarlarında küçük, mikroskobik yırtıklara neden olmasıdır. Vücut buna neovaskülizasyon olarak bilinen bir süreçle yanıt verir, bu da temelde etkilenen bölgede yeni kan damarları oluşturduğu anlamına gelir. Yeni penis kan damarları oluşturularak, kanın süngerimsi dokuya akması için engelsiz yollar açılır ve bu dokunun yaylanıp işini yapmasına izin verilir.

  Deneysel

  Erektil disfonksiyon için şok dalgası tedavisi hala deney aşamasındadır. Ancak birçok bilim insanı ve doktor bunun büyük bir umut vaat ettiğini düşünüyor. Bunun avantajlarından biri, ereksiyona yardımcı olmak için alınan hapların aksine, şok dalgası tedavisinin etkilerinin daha uzun sürmesi gerektiğidir. Şok dalgaları bir gün penis fonksiyonu sorunları için yaygın bir tedavi olabilir.

  Hapların aksine şok dalgalarının yan etkileri de yok denilecek kadar azdır. Haplarla bu oran oldukça fazlalaşmakta ve riskler artmaktadır. Ameliyatsız sertleşme sorunu tedavisinin en büyük avantajı ise kalıcı tedavi olmasıdır. Haplar size saatlik performanslar sağlarken, şok dalgaları kalıcı tedaviyi amaçlamaktadır.

  En büyük avantajlarını sıralamak gerekirse;

  • Uygulanan bölgede ağrı yada acı hissedilmez.
  • Ameliyatlarda gerektiği gibi herhangi bir ön hazırlık veya sonradan hazırlık gerektirmez.
  • Anestezi gerektirmez. Uygulama doğrudan penise şok dalga atışları ile uygulanır. Hastaya herhangi bir acı vermediğinden anesteziye de ihtiyaç yoktur.
  • Hastane yatışına gerek duyulmaz. Belirli seanslar şeklinde yapılır ve bir seans 15 ile 30 dakika arasında değişebilir.
  • Hasta işlem sonrası günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. Uygulama sonrası hastaya herhangi bir rahatsızlık vermez.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  Akupunktur Tedavisi Cinsel Yaşamı İyileştirebilir Mi?

  Shockwave Terapi: Erektil Disfonksiyon Tedavisinde Yeni Bir Dönemin Başlangıcı

  Erektil Disfonksiyon İçin Shockwave Terapisi İşe Yarıyor Mu?

  Erektil Disfonksiyon Tedavisinde İlaç Ve Shockwave Terapisi Karşılaştırması

  Şok Dalga Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Shockwawe Therapy (Linear) Tedavisi Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

  Erektil Disfonksiyonu Tedavi Etmek İçin Şok Dalga Tedavisi

  Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi

  İktidarsızlık Tedavisinde Yeni Nesil Çözüm

  Lineer Şok Dalga (LSWT) Tedavisi Nedir?

  Şok Dalga (ESWT) Tedavisi Nedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir