6 Tip İktidarsızlık Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

  İktidarsızlık diğer adı ile sertleşme sorunu veya erektil disfonksiyondan muzdarip bir kişi her zaman bir uzmana danışmalıdır. Uzmanlar, onlara ne yapmaları gerektiği konusunda uygun tavsiyelerde bulunabilecek en bilgili kişilerdir. Erektil disfonksiyonla uğraşırken hatırlanması gereken en önemli şey, iktidarsızlığın tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğudur. Uygun tavsiye ve tedavi her zaman yetkili bir doktorla tartışılmalıdır.

  Sertleşme sorunu birçok faktöre bağlı olarak gelişebilir ve ilerleyebilir. Bir çok etken neden olabilir. Kişinin içinde bulunduğu yaşam standartları, psikolojik nedenler, ağır hastalıklar veya bazı ilaçların yan etkileri gibi uzayan bir liste vardır. Erektil disfonksiyonun 6 türü olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda açıklamaları ile erektil disfonksiyon türlerini ve nasıl kurtulacağınızı bulabilirsiniz.

  iktidarsızlık türleri

  İktidarsızlık Türleri ve Tedavisi

  Venojenik Bu tip iktidarsızlık, erkeğin penisindeki damarların kan sızdırması ve sert ereksiyon oluşumunu engellemesi durumunda ortaya çıkar. Genel olarak, damarlar neredeyse tamamen kilitlenir ve penisten çok az kan gelir veya hiç kan gelmez. Bu semptom, tüm iktidarsızlık vakalarının yarısından fazlasını oluşturur. Araştırmalara göre, bazı erkekler doğuştan venojenik iktidarsızlığa sahip olabilir ve yetişkinliklerinde hiç sert bir ereksiyon yaşamamış olabilir. Bazı iktidarsızlık vakaları yıllarca normal cinsellikten sonra gelişebilir.

  Diyabetik İktidarsızlık, diyabetik kişiler tarafından yaygın olarak yaşanır ve tüm şeker hastalarının yaklaşık %50’si iktidarsızdır. Diyabetten iktidarsız olan erkekler her ay tedavi görmeli, ilgili doktor HBA1C adlı bir kan testi veya fruktozamin adı verilen başka bir kan testi yapmalıdır. HBA1C’nin tolere edilebilir sonuçtan daha büyük olduğu her seferinde, doktor hastanın ilacını ve diyetini değiştirmelidir. Diyabetik hastaların kullandığı ilaçlar da erektil disfonksiyona neden olabilir. Bu durumda doktorunuz ilacınızı değiştirebilir veya doz ayarlaması yapabilir.

  Nörojenik Erkeğin penisini besleyen sinir çok hassas bir dokudur ve impulsların iyi bir şekilde iletilmesidir. Pek çok şey penisin sinir beslemesini etkileyebilir, buna sırt, pelvik veya perinial travma yaralanmaları dahildir.

  • Beyinde ve omurilikte cinsel organlara uyarı gönderen bölgeleri etkileyen farklı kazalar, cerrahi işlemler, tümörler veya felç.
  • Multipl skleroz da sertleşme sorununa neden olabilir. Bu hastalık, beyindeki ve omurilikteki nöral liflerin izole edici tabakalarını etkiler.
  • Omurilikten penise uyarı gönderen sinirleri etkileyen bazı hasarlar ve hastalıklar.

  Psikojenik Bu tip iktidarsızlık, kişinin psikolojik faktör nedeniyle ereksiyon yapamaması durumunda ortaya çıkar.

  • Tatmin edici bir cinsel performansa sahip olamama nedeniyle kaygı ve stres.
  • Profesyonel, finansal ve sosyal sorunlardan kaynaklanan daha uzun süreli duygusal hayal kırıklığı, endişe, öfke ve kaygı.
  • Partnerlerin cinsel tercihlerindeki farklılıkları içerebilecek ilişki içindeki sorunlar.
  • Sertleşme sorunlarının ortaya çıkması, mevcut partner için cinsel istek kaybından kaynaklanabilir.
  • Yakın zamanda dul kalan erkekler de sertleşme sorunları yaşayabilir.
  • Bazı erkekler, partnerleri doğum yaptıktan sonra cinsel isteklerini kaybederler. Bunun nedeni, bu erkeklerin doğumdan sonra meydana gelen vücut değişikliklerinden hoşlanmamalarıdır.

  Arteriojenik Bu tip iktidarsızlık, doğrudan penise kan sağlayan arterler, ereksiyon için gerekli olan yeterli kanı getirmediğinde ortaya çıkabilir. Bu, bir arter daraldığında ortaya çıkar. Bu tip yaşlılar, şeker hastaları ve yüksek tansiyon sorunu olanlar için yaygındır. Bu tip, arterde pıhtı benzeri bir maddenin gelişmesine neden olan o arter bölgesinde sürtünmeyi sürdüren bisiklet sürücüleri için de çok yaygındır.

  Hormonal Bu tip, kişinin kanında baskın bir testosteron ve östrojen dengesizliği olduğunda ortaya çıkar. Bu tip, tüm erektil disfonksiyon vakalarının yaklaşık %5’ini oluşturur; bu durum ereksiyonun kalitesinden çok öncelikle libidoyu etkiler.

  Nedeni ne olursa olsun cinsel yaşantınızı etkileyen erektil disfonksiyonun tedavisi mümkündür. Gelişen teknoloji artık tedavilerin çok daha konforlu olmasını sağladı. Sertleşme sorunu tedavisi de artık sorun olmaktan çıktı. Yeni nesil LSWT sayesinde ilaçsız, anestezisiz, ağrısız, acısız ve yan etkisiz tedavi erkeklerin yüzünü güldürüyor.

  Sadece 4 seansta bile oldukça iyi sonuçlar çıkaran LSWT, günümüzde birçok tedavi merkezinde uygulama kolaylığı ile hastalarına mutlu cinsel yaşantılarını geri kazandırıyor. LSWT detaylı bilgi ve randevu için tıklayınız.

  Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

  İlaç Kullanmadan Doğal Olarak Kaya Sertliğinde Bir Ereksiyon Nasıl Sağlanır?

  Erkek İktidarsızlığından Etkili Bir Şekilde Kurtulma Yolları

  Erektil Disfonksiyon Hapları Yatak Odasında Gerçekten Can Kurtaran Mı?

  40 Yaş Üzeri Erkeklerde Sertleşme Sorunları Ve Cinsel Dürtü Kaybı

  Zayıf Ereksiyon Sorununun Nedenleri Ve Tedavisi

  Bükülmüş Penis Sorunları: Peyronie Hastalığı

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir